Přihlášení/registrace na web ChO
Přihlásit se
Po registraci se můžete přihlásit na školní kolo chemické olympiády (žáci, studenti) či chemickou olympiádu administrovat.
15Říj

Výjimečný úspěch studentů na mezinárodní soutěži GPCh!

Ve dnech 21. – 27. září 2021 proběhla na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě XV. Grand Prix Chimique – mezinárodní chemická olympiáda pro studenty/ky středních škol a oborů s chemickým zaměřením. Česká výprava ve složení Alena Tomášková a Jiří Houska ze Střední školy obchodní, Husova v Českých Budějovicích (obor Aplikovaná chemie) zaznamenali výjimečný úspěch a získali dvě stříbrné medaile. Gratulujeme!

čtěte více

07Říj

Rozdělení krajů pro KK kat. E

Zveřejňujeme předběžné rozdělení krajů k pořadatelským institucím pro konání krajského kola ChO pro kategorii E (konečné informace a instrukce obdrží pozvaní studenti od organizátorů při výběru do krajského kola). Dokument naleznete po kliknutí na "čtěte více"

čtěte více

13Srp

Úspěch českého týmu na Mezinárodní chemické olympiádě

Ve druhé polovině července se v Japonsku odehrály hned dvě olympiády – kromě té sportovní také chemická, určená pro talentované středoškoláky. Kvůli současné epidemiologické situaci se soutěž konala distančně. Český tým a slovenský tým společně vycestovaly do školicího zařízení VŠCHT Praha v Jáchymově. Kromě vlastní soutěže na studenty čekal pestrý doprovodný program, včetně exkurzí do dolů, horské turistiky a výletu do Karlových Varů. Během soutěže bylo pro studenty nachystáno devět teoretických úloh, na jejichž vyřešení měli pět hodin. Všichni čtyři čeští reprezentanti si s náročnými úlohami skvěle poradili a v konkurenci 309 soutěžících ze 79 zemí již potřinácté v řadě získali čtyři medaile – Filip Hůlek zlatou, Marek Pavlica stříbrnou a Tomáš Heger a Jakub Sochor bronzovou.

Gratulujeme!

čtěte více

18Čen

Úlohy ŠK 58. ročníku ChO kat. A a E na webu

Úlohy školního kola 58. ročníku Chemické olympiády kategorie A a E jsou publikovány zde na webu v záložce ÚLOHY. Periodickou tabulku prvků naleznete také v záložce ÚLOHY v části POMŮCKY. Přejeme hodně štěstí při řešení, tým ChO

čtěte více

Právě běží:

Co nás čeká