Přihlášení/registrace na web ChO
Přihlásit se
Po registraci se můžete přihlásit na školní kolo chemické olympiády (žáci, studenti) či chemickou olympiádu administrovat.
21Lis

Přípravný seminář před KK kat. A + úprava programu

Informační centrum přírodovědných soutěží (ICPS) při Gymnáziu Botičská pořádá přípravný seminář před krajským kolem Chemické olympiády kategorie A. Přednášky probíhají v budově Gymnázia Botičská ve středu 27. 11. 2019 od 16,30.


Program semináře:

16.30 doc. Ing. Jan Budka, Ph.D. (VŠCHT) - Karboxylové kyseliny
17.30 doc. RNDr. Jan Kotek, Ph.D. (PřF UK) - Speciální formy uhlíku
18.30 Ing. Bc. Lukáš Tomaník (VŠCHT) - Kvantová mechanika

Na přednášky se nemusíte nijak registrovat, vstup volný.

čtěte více

11Lis

Reprezentanti si na GPCh vedli skvěle!

14. ročník mezinárodní soutěže Grand Prix Chimique se konal v Maďarsku (Debrecen) od 23. do 28. října 2019. Hostitelskou organizací byla střední škola Debreceni Szakképzési Centrum Vegyipari Szakgimnáziuma. Letošního ročníku Grand Prix Chimique se zúčastnilo celkem 24 soutěžících z 12 zemí. Vedoucím delegace byl Ing. Josef Janků, člen mezinárodní Jury GPCh, druhým pedagogickým doprovodem byl MUDr. Ing. Zdeněk Bureš, který se této soutěže zúčastnil jako mentor. Českou republiku reprezentovali žáci Martin Bár (SPŠCH Brno) a Karel Kubeš (SPŠCH Brno), oba nyní studující prvního ročníku na VŠCHT Praha.

 

čtěte více

07Lis

Chceš řešit ViBuCh?

ViBuCh (Vzdělávací ikurz pro budoucí chemiky) je chemicky zaměřený korespondenční seminář určený pro studenty středních škol. Čtyřikrát do roka vychází brožurka s úlohami, první už je zveřejněna a můžete ji řešit do 26.11.2019. Brožurky se zadáním a pak i s řešením, jsou zveřejněny na webu http://vibuch.math.muni.cz/ a přes web probíhá i odevzdávání vyřešených úloh. V rámci ViBuChu se pořádá ještě Podzimní setkání řešitelů (na které však už bylo přihlašování uzavřeno), Jarní setkání řešitelů a Letní týdenní soustředění pro nejlepší řešitele.
 

čtěte více

Právě běží:

Co nás čeká