Přihlášení/registrace na web ChO
Přihlásit se
Po registraci se můžete přihlásit na školní kolo chemické olympiády (žáci, studenti) či chemickou olympiádu administrovat.
19Dub

Teoretické soustředění před 49. IChO

Ve dnech 20. - 25. 3. 2017 proběhlo v prostorách kongresového centra VŠCHT Praha teoretické přípravné soustředění před 49. IChO. Soustředění se zúčastnilo nejlepších 16 studentů z Národního kola. Do druhého, praktického soustředění je pozváno prvních osm studentů. 

čtěte více

18Dub

Běstvinka 2017

4. ročník letního odborného soustředění ChO kategorie D 
Po velmi vydařené loňské Běstvince pro vás připravujeme další ročník. Letos bude jeho součástí i několik novinek.
Obrázek
Po loňské pauze například opět navážeme na spolupráci s nově sestaveným organizačním týmem Biologické olympiády. Na základě vašich doporučení jsme provedli několik změn v odborném i volnočasovém programu, díky kterým by měl být celý tábor ještě zábavnější a přínosnější.
Letošní soustředění se bude konat v termínu 15. – 29. 7. 2017  v táborové základně Běstvina a účastnický poplatek za celé soustředění je 2 200 Kč.
Registrace na soustředění právě probíhá. Přihlásit se můžete zdeTermín ukončení prvního kola registrace je 30. dubna.

čtěte více

10Dub

Přednášky (nejen) pro olympioniky

Informační centrum pro přírodovědné soutěže pořádá v úterý 18.4.2017 od 16:30 v přednáškovém sále hlavní budovy stanice přírodovědců sérii tří hodinových přednášek pro olympioniky kategorie B. Můžete se těšit na povídání zaměřené na chelatometrii s-kovů (RNDr, Jan Kratzer, PhD), po kterém bude následovat přednáška o s-kovech (Mgr. Tereza Krchová) a závěrečnou přednášku o chemii alkenů a stereochemii (Mgr. Michal Urban). Na přednášky jsou srdečně zváni chemici ze všech koutů republiky.

Další podrobnosti naleznete zde.

čtěte více

06Dub

Národní kolo 53. ročníku Chemické olympiády

Národní kolo Chemické olympiády proběhlo 23. – 26. 1. 2017 a poprvé v historii se konalo na půdě průmyslové společnosti – Unipetrolu, a.s., která byla zároveň hlavním partnerem celé akce. Národního kola se zúčastnili nejlepší soutěžící kategorií A a E ze všech krajů republiky.

Obrázek

V rámci kategorie A se letos utkalo 43 soutěžících a v kategori E soutěžili 4 studenti. Úspěšnými řešiteli se stali studenti, kteří získali alespoň 70 bodů. V kat. A zvítězil Richard Veselý, sextán z gymnázia Budějovická v Praze s bodovým ziskem 85,55 bodu. Druhé místo obsadil s těsnou bodovou ztrátou 0,80 bodu Ondřej Malý, student oktávy gymnázia Jateční v Ústí nad Labem. Na třetím místě se umístil oktaván Jiří Ledvinka z gymnázia Opatov v Praze. Cenu za nejlepší teoretickou část si odnesl vítěz loňského Národního kola a stříbrný medailista z Mezinárodní chemické olympiády v Tbilisi Josef Tomeček z gymnázia Slavičín. Vítězem kat. E se stal Vojtěch Musil ze SPŠCH v Brně, který získal 82,71 bodu.

Rádi bychom za celou Ústřední komisi ChO a jménem všech účastníků soutěže poděkovali pracovníkům Unipetrolu, a.s. a VŠCHT Praha za podporu, perfektní organizaci a zajištění průběhu celé soutěže. Vítězům i ostatním účastníkům Národního kola gratulujeme k vynikajícím výsledkům!

Fotografie a video z Národního kola si můžete prohlédnout zde.

 

čtěte více

Právě běží:

Co nás čeká