Přihlášení/registrace na web ChO
Přihlásit se
Po registraci se můžete přihlásit na školní kolo chemické olympiády (žáci, studenti) či chemickou olympiádu administrovat.
02Zář

Chemická centra Elixíru do škol

Pro učitele, kteří by rádi načerpali inspiraci, energii a sdíleli své zkušenosti, otevírá od září 2022 VŠCHT Praha ve spolupráci s Elixírem do škol regionální chemická centra. Srdečně zveme aprobované i neaprobované učitele z regionů.

čtěte více

25Čec

Tři medaile z Mezinárodní chemické olympiády

54. ročník Mezinárodní chemické olympiády organizovala Čína z důvodu pandemie distančně. Podobně jako v předchozích dvou letech jsme soutěž uspořádali ve spolupráci se slovenským týmem, proběhla ve dnech 10. – 18. 7. u Banské Štiavnice. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 326 soutěžících z 83 zemí světa.

Řešení devíti teoretických úloh (praktická část se nekonala) nejlépe zvládl Zhou Fu z Číny.

Letošní tým soutěžil ve složení Václav Verner (PORG Libeň), Tomáš Heger (Jiráskovo gymnázium Náchod), Zdeněk Hartman (Gymnázium Broumov) a Jakub Janáč (Gymnázium Strakonice). Distanční forma soutěže umožnila, aby si účast v roli náhradníků vyzkoušeli i Erik Rozkovec (Gymnázium Nad Kavalírkou, Praha) a Barbora Konečná (Gymnázium tř. Kpt. Jaroše, Brno). Česká výprava vybojovala medaile všech tří barev – Zdeněk získal bronzovou, Tomáš stříbrnou a Vašek zlatou medaili! Vaškova zlatá medaile je o to cennější, že je absolventem teprve pátého ročníku osmiletého gymnázia a může se IChO teoreticky účastnit ještě třikrát.

Dalším úspěchem české výpravy je, že byla Petra Ménová zvolena předsedkyní Řídícího výboru IChO.

Studentům i Petře gratulujeme a přejeme další úspěchy při studiu na vysoké škole nebo příští rok při řešení úloh Chemické olympiády.

čtěte více

25Čec

Přípravný text k úlohám kat. E!

K úlohám pro kategorii E byl přidán přípravný text. Studentům držíme palce při řešení, autorům moc děkujeme za tento příjemný přídavek :) Tým ChO.

čtěte více

15Čen

Úlohy 59. ročníku ChO kat. E na webu

Úlohy školního kola 59. ročníku Chemické olympiády kategorie E jsou ke stažení v záložce Úlohy. Přejeme hodně štěstí při řešení!

čtěte více

Právě běží:

Co nás čeká