Přihlášení/registrace na web ChO
Přihlásit se
Po registraci se můžete přihlásit na školní kolo chemické olympiády (žáci, studenti) či chemickou olympiádu administrovat.
13Srp

Úspěch českého týmu na Mezinárodní chemické olympiádě

Ve druhé polovině července se v Japonsku odehrály hned dvě olympiády – kromě té sportovní také chemická, určená pro talentované středoškoláky. Kvůli současné epidemiologické situaci se soutěž konala distančně. Český tým a slovenský tým společně vycestovaly do školicího zařízení VŠCHT Praha v Jáchymově. Kromě vlastní soutěže na studenty čekal pestrý doprovodný program, včetně exkurzí do dolů, horské turistiky a výletu do Karlových Varů. Během soutěže bylo pro studenty nachystáno devět teoretických úloh, na jejichž vyřešení měli pět hodin. Všichni čtyři čeští reprezentanti si s náročnými úlohami skvěle poradili a v konkurenci 309 soutěžících ze 79 zemí již potřinácté v řadě získali čtyři medaile – Filip Hůlek zlatou, Marek Pavlica stříbrnou a Tomáš Heger a Jakub Sochor bronzovou.

Gratulujeme!

čtěte více

18Čen

Úlohy ŠK 58. ročníku ChO kat. A a E na webu

Úlohy školního kola 58. ročníku Chemické olympiády kategorie A a E jsou publikovány zde na webu v záložce ÚLOHY. Periodickou tabulku prvků naleznete také v záložce ÚLOHY v části POMŮCKY. Přejeme hodně štěstí při řešení, tým ChO

čtěte více

11Čen

Postupující na LOS v Běstvině

Letní odborné soustředění mladých chemiků a biologů se uskuteční ve dnech 26. 6. - 10. 7. 2021 na letní táborové základně VŠCHT v Běstvině. Seznamy vybraných účastníků naleznete po kliknutí na odkaz "čtěte více". Bližší informace budou účastníkům zaslány v nejbližších dnech.

čtěte více

25Kvě

Chemici zabodovali i na soutěži EOES

Mladí řešitelé Národního kola ChO se účastnili i nové mezinárodní soutěže přírodovědných týmů EOES a dopadli velmi dobře! Gratulujeme! Zprávu s bližšími výsledky soutěže naleznete kliknutím na odkaz "čtěte více".

čtěte více