27Říj ’17

Bronzová medaile Vojty Musila z Grand Prix Chimique 2017!

13. ročník mezinárodní soutěže Grand Prix Chimique se konal v Srbsku v termínu od 9. do 14. října 2017. Soutěž hostilo vědecké centrum Petnica Science Center, v blízkosti města Valjevo. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 20 soutěžících z 10 zemí.
Vedoucím delegace byl Ing. Josef Janků, člen mezinárodní Jury GPCh, druhým pedagogickým doprovodem byl MUDr. Ing. Zdeněk Bureš, který se této soutěže zúčastnil jako mentor. Českou republiku reprezentovali žáci Jiří Doležel (SPŠCH Brno) a Vojtěch Musil (SPŠCH Brno, nyní VŠCHT Praha). Účastníci si prohlédli večerní Valjevo a zavítali i do jeskyně ve vesnici Petnica. I přes pestrý program dokázali žáci dosáhnout mimořádného výsledku! Jiří Doležel obsadil pěkné 10. místo a Vojta Musil se probojoval až na třetí místo a dovezl tak pro Českou republiku po více než deseti letech medaili! Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k úspěchu!