30Čec ’24

4 medaile z IChO 2024!

Čeští středoškoláci opět zazářili na Mezinárodní chemické olympiádě. Ve druhé polovině července se v Saúdské Arábii konal již 56. ročník nejprestižnější chemicky zaměřené soutěže. Studenti se skvěle poprali nejen s úmorným vedrem a ledově vychlazenými místnostmi, ale zejména s devíti náročnými teoretickými a dvěma praktickými úlohami. V laboratoři prováděli sérii titrací a identifikovali neznámé acidobazické indikátory na základě slévacích reakcí a v teoretické části prokázali, že se skvěle orientují v nejrůznějších oblastech chemie, od elektrochemie, přes kinetiku, až po organickou syntézu. V konkurenci 327 účastníků z 89 zemí si naši studenti vedli skvěle a ze soutěže si odvezli čtyři medaile: Václav Verner zlatou, Matěj Pěnička stříbrnou a Jakub Kocháň a Andrea Slívová bronzovou.

.