06Dub ’17

Národní kolo 53. ročníku Chemické olympiády

Národní kolo Chemické olympiády proběhlo 23. – 26. 1. 2017 a poprvé v historii se konalo na půdě průmyslové společnosti – Unipetrolu, a.s., která byla zároveň hlavním partnerem celé akce. Národního kola se zúčastnili nejlepší soutěžící kategorií A a E ze všech krajů republiky.

Obrázek

V rámci kategorie A se letos utkalo 43 soutěžících a v kategori E soutěžili 4 studenti. Úspěšnými řešiteli se stali studenti, kteří získali alespoň 70 bodů. V kat. A zvítězil Richard Veselý, sextán z gymnázia Budějovická v Praze s bodovým ziskem 85,55 bodu. Druhé místo obsadil s těsnou bodovou ztrátou 0,80 bodu Ondřej Malý, student oktávy gymnázia Jateční v Ústí nad Labem. Na třetím místě se umístil oktaván Jiří Ledvinka z gymnázia Opatov v Praze. Cenu za nejlepší teoretickou část si odnesl vítěz loňského Národního kola a stříbrný medailista z Mezinárodní chemické olympiády v Tbilisi Josef Tomeček z gymnázia Slavičín. Vítězem kat. E se stal Vojtěch Musil ze SPŠCH v Brně, který získal 82,71 bodu.

Rádi bychom za celou Ústřední komisi ChO a jménem všech účastníků soutěže poděkovali pracovníkům Unipetrolu, a.s. a VŠCHT Praha za podporu, perfektní organizaci a zajištění průběhu celé soutěže. Vítězům i ostatním účastníkům Národního kola gratulujeme k vynikajícím výsledkům!

Fotografie a video z Národního kola si můžete prohlédnout zde.